Повернутися до визначення, що таке соціальне житло, редакцію Інформаційного бюлетеня змусили матеріали круглого столу “Будівництво соціального житла та реконструкція застарілого житлового фонду”, який минулого тижня було проведено в редакції газети „Хрещатик” .

Учасник круглого столу Олександр Авдієнко, начальник Управління архітектурно-конструктивних та інженерних систем будинків і споруд КМДА, визначив такі параметри соціального житла: „Ми пропонуємо класифікувати (соціальне житло – ред.) таким чином: так зване житло другої категорії (за нормами ДБН) — називати доступним, а з нормою до 14 кв. м — соціальним.”

По суті таку ж думку висловив Вадим Кунцевич, заступник директора з питань наукової діяльності, керівник архітектурного центру ВАТ „КиївЗНДІЕ”: „Ми провели низку досліджень, зокрема й соціологічні опитування. ... Переважна більшість учасників (опитувань – ред.) вважає, що на людину має припадати від 10 до 20 кв. м. На цій базі ми розробили такі нормативи соціального житла: однокімнатна квартира для одного мешканця — 14 - 15 кв. м загальної площі, для двох — 28 кв. м, подружжя з дитиною — 42 кв. м, з двома дітьми — 56 кв. м.”

Тобто, на зазначеній зустрічі йшлося про метраж соціального житла. Про те, хто має право на це житло, на круглому столі не дискутувалося. Відтак, зважаючи на триваючу в ЗМІ дискусію про те, що таке соціальне житло, повторно подаємо класифікацію видів житла, яку було наведено в Інформаційному бюлетені Будівельної палати України від 12.03.2007 № 20 Зазначимо також, що в проекті Закону України „Про державну підтримку забезпечення громадян житлом та розвиток житлового будівництва” (реєстр. № 2809) суб’єктами відносин щодо забезпечення соціальним житлом визначаються громадяни із середньомісячним доходом на члена сім’ї в розмірі меншим половини середньомісячної заробітної плати по регіону.

Відповідно до цієї норми та даних Держкомстату про середньомісячний рівень заробітної плати за 2006 рік, то право на одержання соціального житла у розмірах, визначених законом, у 2007 році мали б громадяни з доходом на члена сім’ї в місяць в розмірі: по Києву – не більше 869 грн., по Тернопільській області – не більше 366 грн.

add company