Близько двох рокiв 36 тернопiльських родин не можуть переїхати до своїх квартир у шестиповерховому будинку на вул. Курбаса, 9а. Фiрма ”Любава-Плюс” не здає дiм в експлуатацiю

— Ми вже почали ремонти, однак нас виганяють iз помешкань, — розповiдає голова кооперативу iз захисту iнтересiв пайовикiв Оксана Наумчук, 34 роки.

Будинок мали здати два роки тому. П’ятикiмнатна квартира Наумчук тодi коштувала 325 800 грн. Жiнка сплатила все до копiйки. Як i решта покупцiв, отримала вiд будiвельникiв довiдку про те, що фiрма не має до неї жодних претензiй. У серпнi 2006 року надiйшов лист вiд ”Любави-Плюс” iз вимогами доплатити близько 50 тис. грн.

— Тодi сказали: якщо за три днi не заплатимо, розiрвуть договiр, а квартиру перепродадуть. Чому так — не мотивують, — розказує Оксана. — Тиждень тому прийшов позов до суду вiд ”Любави-Плюс”, — показує повiстку. — Хочуть, щоби я заплатила тi 50 тисяч 676 гривень. Виходить, фiрма визнає недiйсним договiр про дольову участь, який сама ж складала.

Зводити будинок на вул. Курбаса ”Любава-Плюс” почала 2004-го. Квадратний метр житла для кожного покупця коштував по-рiзному. Починали з 1 тис. грн, згодом цiна пiдскочила до 2,5 тис. грн. До 2006 року майбутнi мешканцi заплатили всi внески за квартири.

— Ми свою частину договору виконали вчасно, — скаржиться 29-рiчна домогосподарка Галина Цимбровська. — Вiдповiдно, ”Любава-Плюс” теж повинна це зробити. В одних договорах указано, що всi роботи мали завершити на початку 2005-го, в iнших — наприкiнцi року, у третiх — 2006-го. Але жодної з цих умов вони не виконали.

За словами пайовикiв, iз вересня 2006 року в будинку робiт не проводять. У подвiр’ї стоять двi вантажiвки, будiвельний вагончик. Свiтло не провели.

— Залишився тiльки благоустрiй, — каже 25-рiчна Надiя Бець. — Ми згоднi облаштувати все своїми силами, але нас не пускають. Чиновники запевняють, що сприятимуть вирiшенню проблеми пайовикiв. Однак ситуацiю коментують неохоче.

— Ми не маємо всiх необхiдних документiв для здачi будинку. Очевидно, будiвництво ще не закiнчене, — зауважує начальник мiського управлiння мiстобудування 46-рiчний Вадим Захарчук. — Щойно отримаємо папери, пришвидшимо процес здачi будинку.

”Любава-Плюс” винаймає кiмнату пiд офiс на вул. Дубовецькiй, 1б. Бiля дверей вивiски з назвою пiдприємства немає. Випадок iз пайовиками коментувати тут вiдмовилися. Не на диктофон кажуть, що не братимуть участi в ”таких дебатах”.

Автор : Олеся КРАВЧУК

add company