На Бiлоцеркiвщинi напередоднi виборiв мiсцева полiтелiта активно «розбирає» землю - заявив депутат Бiлоцеркiвської мiськради, голова депгрупи «Єднiсть» Сергiй Шкляренко.

За його словами, правила продажу землi через аукцiони розробленi, але їх мiсцева влада не впроваджує в життя. А угiддя тим часом швидко йдуть «просто так» за рiшенням мiськради, бiльшiсть в якiй - депутати БЮТ.

«Я намагався протистояти цьому. «Забрав» у нинiшнього лiдера мiсцевого БЮТ Вiктора Росохи, який водночас обiймає посаду заступника мера мiста, 5 депутатiв i створив свою групу. На мене вiдразу почали тиснути», - заявив Шкляренко. Вiн додав, що велику частину дiлянок скупили бютiвцi.

Депутат упевнений, що на настрiй бiлоцеркiвських латифундистiв впливає чинник будiвництва в перспективi електросталеливарного заводу бiля кордонiв мiста. Мiсцевi бютiвцi виступають проти цього, мотивуючи свою позицiю можливим погiршенням екологiї. Що у свою чергу, приведе до здешевлення нерухомостi. Сергiй Шкляренко упевнений, що супротивники iнвестпроекту, насамперед, переймаються своїми майбутнiми доходами вiд продажу землi. Хоча є низка iнших причин. «Iнвестор не змiг домовитися з мiською владою. Оскiльки Росоха вимагав дуже великi гонорари» - пiдкреслив депутат, повiдомляють «Подробицi».

На думку експертiв, завод став предметом полiтичних амбiцiй градоначальникiв. Чиновники запевняють громадян, що будiвництво заводу знизить цiни на житлi. Тим часом, рiелтори впевненi в зворотному - поява такого промислового об`єкту тiльки пiдвищить цiни на житло. Голова Асоцiацiї фахiвцiв з нерухомостi України Олександр Бондаренко вважає, що наявнiсть працюючого потужного пiдприємства - це один з визначальних чинникiв, що впливають на зростання вартостi житла. За даними Асоцiацiї, минулого року в усiх традицiйних металургiйних мiстах дорожчання квартир склало вiд 30 до майже 100%.

Проте, в Бiлiй Церквi мiсцева влада, як вважають експерти, необґрунтовано запевняє жителiв у тому, що в таких мiстах, як Кривий Рiг, Запорiжжя, Марiуполь квартири дешевшають i що це ж може вiдбутися в Бiлiй Церквi. Пiд час акцiї проти заводу 22 липня, органiзатори дiйства вивiсили плакати, на яких звернули увагу громадськостi на заниження цiни на житло в металургiйних регiонах країни.

add company