Десятки тисяч квартир у Днiпропетровську знаходяться у власностi пересiчних громадян, котрi таким чином будують власний бiзнес, здаючи квартири в оренду, чи заробляючи на перекупництвi.

Про це iнформагентству «Приднiпров’я» повiдомив директор Бюро нерухомостi «Логутенко та партнери» Сергiй Логутенко.
 
За словами Сергiя Логутенка, багато громадян України використовують ринок нерухомостi як механiзм для отримання прибутку.
 
«За оцiнками, 30% економiки України знаходиться у тiнi. Виникає питання, де дiвати цi тiньовi кошти: дуже багатi люди вивозять їх на Кiпр, менш багатi — купують елiтне житло, пересiчнi громадяни — малосiмейку на Красному Каменi», — зазначив Сергiй Логутенко.
 
Як вiдзначають днiпропетровськi рiелтери, близько 60% житла на первинному ринку в Днiпропетровську наразi викуповуються з метою подальшого перепродажу — i викуповують їх не рiелторськi агентства, а самi городяни-перекупщики.
 
«Це також «пiдiгрiває» ринок нерухомостi i заважає працювати рiелторським агентствам», — вважає Сергiй Логутенко.
 
Сергiй Логутенко, не згоден з тим, що пiдвищення вартостi житла є вигiдним для рiелтерiв.
 
«Для мене вигiдно, щоб цiни не зростали, щоб у базi iз двох тисяч квартир в мене була тисяча варiантiв, якi можна купувати. Нормально для рiелтера, коли вiн може запропонувати клiєнтовi п’ять-шiсть варiантiв на вибiр, сьогоднi ж ситуацiя така, що на 25 бажаючих в мене п’ять однокiмнатних квартир i чотири з них викупленi у перекупникiв», — повiдомив Сергiй Логутенко.
add company