Мiстобудiвна рада пiдтримала концептуальний проект реконструкцiї будинкiв на вулицi Маршала Гречка (вiд № 2 до № 26-а) у Подiльському районi столицi.

35 таких хрущовок знесуть
 
Вiн передбачає знесення старого житла, так званих хрущовок, i спорудження на їхньому мiсцi 600 тисяч квадратних метрiв нового. За словами головного архiтектора проекту Алли Плешкановської, тут розташованi переважно п’яти- i дев’ятиповерхiвки, зведенi в шiстдесятих-сiмдесятих роках минулого столiття. Бiльшiсть iз них зношенi фiзично й морально на понад сорок-п’ятдесят вiдсоткiв. Iз 43 споруд 35 планують знести, iншi — капiтально вiдремонтувати. Проектанти запропонували зберегти нинiшню квартальну систему, значно розширити проїжджу частину вулиць. Уздовж магiстралi зведуть багатосекцiйнi 12-, 14-, 16-поверхiвки, а всерединi кварталiв будинки-свiчки на 18, 22 поверхи. Тут на площi сiмдесят тисяч квадратних метрiв обладнають пiдземнi паркiнги. Алла Плешкановська розповiла, що нових шкiл i дитсадкiв у цьому районi не будуватимуть. Натомiсть реконструюють тi, що вже є, вони наразi недоукомплектованi. А об’єкти соцiально-побутового призначення спорудять новi. На перших поверхах будуть магазини, аптеки, перукарнi, кав’ярнi.
 
Загальна площа забудови зросте вiд 147 тисяч квадратних метрiв до 600 тисяч. Для стартових новобудов фахiвцi вже визначили два майданчики. Мiсцевих мешканцiв iз хрущовок переселять у новi квартири на цiй же територiї. Вони отримуватимуть “пiд ключ” оселю у пiвтора разу бiльшу за площею, нiж мали. Пiсля реконструкцiї хрущовок кiлькiсть жителiв тут зросте вiд десяти до двадцяти двох тисяч. Як зауважила панi Алла, ця територiя приваблива тим, що поблизу мають вiдкрити нову станцiю метро “Мостицька”.
 
На думку головного архiтектора Києва Василя Присяжнюка, реконструкцiя кварталiв, яким уже понад пiвстолiття, вiдкриває шлях до вирiшення конкретних завдань проекту. Київський мiський голова Леонiд Черновецький вважає, що настала черга розв’язати проблему таких будинкiв i значно полiпшити умови проживання киян. Попередньо вiдбулося громадське обговорення цього проекту. Мешканцi хрущовок пiдтримали iдею. Залишилося домовитися з кожним власником квартири про вiдселення i визначити iнвесторiв та замовникiв будiвництва.
 
Проект комплексної реконструкцiї територiї в межах вулиць Маршала Гречка, Стеценка вирiшено втiлити в життя як перший експеримент з переселення мешканцiв у сучаснi будинки, розташованi поряд. На мiсцi старого житла збудують значно комфортабельнiше. За словами Василя Присяжнюка, iнвесторiв залучатимуть на конкурснiй основi. Вже виявила зацiкавленiсть холдингова компанiя “Київмiськбуд”.
 
Тож на прикладi реконструкцiї цього кварталу фахiвцi вiдпрацьовуватимуть усi механiзми. Адже проблема давня, до того ж дiлянок для будiвництва житла в столицi обмаль. Разом з тим потрiбно реставрувати iснуючi будинки. Передбачається таку реконструкцiю провести i в iнших районах столицi. Архiтектори насамперед розробляють детальнi плани перебудови територiй Старої Дарницi, вулиць Червоногвардiйської i Попудренка, Вiдрадного.
add company