Главный списокСухие смеси и комплектующие

Комплектні системи КНАУФВагома роль у відродженні будівельного виробництва в Україні належить німецькій фірмі “Кнауф”, яка була створена ще у 1932 році братами Альфонсом та Карлом Кнауф – німецькими гірничими інженерами.

КНАУФ – це найбільший в світі виробник будівельних матеріалів для внутрішнього і зовнішнього оздоблення, ізоляційних матеріалів, а також обладнання для механізованого нанесення штукатурних розчинових сумішей. Фірма інтенсивно впроваджує всесвітньо відомі й широко визнані комплектні системи “сухого” будівництва на основі використання гіпсокартонних плит та сухих будівельних сумішей.

Останні європейські тенденції в галузі будівництва, архітектури і дизайну істотно впливають на естетику житлових, адміністративних, торгових та інших спору, що сьогодні зводяться в Україні. Практичність, комфорт і яскрава індивідуальність приміщень багатьох сучасних будівель і споруд досягаються не в останню чергу завдяки застосуванню нових будівельних технологій і матеріалів з універсальними властивостями і можливостями. При цьому одним з найбільш популярних підходів до створення інтер'єру є використання гіпсокартонних систем.

Комплектні системи КНАУФ – це сукупність сучасних будівельних виробів і матеріалів; технічної і методичної документації, сертифікатів і протоколів; приладів, інструментів, пристосувань та інвентарю; кваліфікованих послуг, що забезпечують виконання будівельно-монтажних робіт у відповідності з новітніми технологіями й отримання будівельної продукції з гарантованим високим рівнем якості та експлуатаційними показниками.

Комплектні системи “сухого” будівництва стали незамінним в сучасному будівництві, вони дозволяють виконувати точне попереднє планування, координувати технологічні операції в будівництві, застосовуючи відповідні системи інструментів та підсобні засоби. Чисельні переваги комплектних систем дають змогу досягти всеосяжних рішень тих чи інших архітектурних завдань на високому естетичному рівні, а саме:

 • скорочення тривалості будівництва;
 • зменшення навантаження на несучі конструкції будівель;
 • ефективне використання корисної площі;
 • можливість застосування в різних архітектурно-планувальних ситуаціях;
 • зниження трудовитрат;
 • легкий доступ до інженерних комунікацій для робіт по їх технічному обслуговуванню;
 • високі характеристики тепло - звукоізоляції та протипожежного захисту при мінімальних затратах;
 • застосування для приміщень з підвищеною вологістю.

  Не одне покоління сім’ї Кнауф присвятило і присвячує своє життя застосуванню і розвитку можливостей використання гіпсу в будівництві – сировинного матеріалу, що є основою сучасних систем сухої обробки та сухих будівельних сумішей на гіпсовій основі.

  Гіпс – один з найдавніших будівельних матеріалів на Землі. Його білий колір, здатність твердіти при з’єднання з водою, можливість надання твердючому тілу будь-якої форми давно використовують скульптори та зодчі. Для них він головний робочий матеріал. Велика роль гіпсу і в медицині, дякуючи здатності швидко набувати міцності та потрібної форми і виключній екологічній чистоті. Відомий у минулому як “алебастр”, він широко використовувався у всьому світі при проведенні ремонтних і будівельних робіт – для внутрішнього оздоблення приміщень та прикрашення інтер’єрів ліпниною на стелях та стінах.

  У надрах Землі гіпс присутній у вигляді породи осадового походження декількох різновидів. Він може бути на вигляд щільним з дрібнозернистою структурою і цукровидним з безладно розташованими кристалами, складатися з ниткоподібних кристалів з шовковистим відливом або пластинчатим з прозорими кристалами шаруватої структури. Білий, жовтуватий, світло-сірий колір породи залежить від наявності або відсутності в породі різноманітних домішок.

  Гіпсове в’яжуче, що використовується в будівельній практиці виготовляється в основному з природного гіпсового каменю – (CaSO4 x 2H2O). Для того, щоб гіпсовий камінь перетворився у в’яжуче, він підлягає температурній обробці, під час якої відбувається зневоднення. У звичайних умовах вода виділяється у вигляді пари, а при збільшеному тиску вона може бути отримана у крапельному стані. Така вода з кристалів – найчистіша в природі, а гіпсове в’яжуче, як і вся продукція на його основі – екологічно чистий негорючий будівельний матеріал. Вироби з гіпсу мають високий ступінь стійкості до вогню. А сам матеріал створює комфортне середовище, дякуючи збереженню у вже готових виробах здатності всмоктувати зайву вологу з повітря і в міру зниження вологості віддавати її назад, він ніби дихає разом з людиною.

  Слід відмітити, що технологія “сухого” будівництва отримала свою назву не тільки тому, що з неї максимально виключені “мокрі” процеси, а й із-за старої назви гіпсокарнону - суха гіпсова штукатурка, виробництво якої в Україні розпочалося на початку 50 - років. В СРСР гіпс був відсунутий на задній план через низьку технологічність застосування продукції, яка вироблялась на його основі та приоритетного розвитку крупнопанельного домобудівництва.

  Саме прихід фірми “Кнауф” в Україну дозволив екологічно чистому матеріалу – гіпсу сказати нове слово в архітектурі та будівництві. Про це свідчить практика виробництва виробів на підприємствах КНАУФ в Україні та широкого використання їх при будівництві найпрестижніших об’єктів у найрізноманітніших регіонах країни. Дякуючи діяльності сімейної фірми, гіпс займає зараз гідне місце серед інших будівельних матеріалів.

  В теперішній час до міжнародної групи КНАУФ, під керівництвом управляючих компаньйонів – двоюрідних братів Ніколауса та Балдвіна Кнауф, входить понад

120

заводів в більш ніж 30 країнах Європи, Азії, США і Південної Америки.

Історія інвестицій фірми в українську економіку розпочалася наприкінці 1997 року, коли з офіційним візитом відвідав країну тодішній Міністр закордонних справ ФРН Клаус Кінкель. Від ділових кіл Німеччини до складу делегації входив Генеральний директор групи КНАУФ в СНД доктор Хайнер Гамм. Інвестиційний проект фірми, отримав високу оцінку та гарантовану всебічну підтримку від перших осіб Держмиткому, Податкової адміністрації, Мінекономіки, Держбуду та інших відомств України.

На базі Київського заводу будівельних матеріалів було створено спільне підприємство, “Строймак Кнауф” (нині ТОВ “Кнауф Гіпс Київ”). Інвестиції фірми дозволили у найкоротші строки за участю німецьких спеціалістів, підрядних організацій та працівників підприємства перетворити столичний завод з виробництва будівельних матеріалів в абсолютно нове підприємство, яке за технічним оснащенням відповідає рівню кращих підприємств Європи.

У найкоротші строки було розроблено проект реконструкції старого підприємства, менше ніж за рік обладнання основного цеху було повністю демонтовано, а натомість встановлено найсучаснішу технологічну лінію. Всі процеси повністю автоматизовано, управління виробництвом здійснюється за допомогою електроніки, а якісні параметри відстежує комп’ютерна техніка. Але будь-яке обладнання нічого не варте без ґрунтовно підготовлених фахівців, які працювали би на ньому. Тому особливу увагу на підприємстві приділяють постійному навчанню робітничих кадрів.

Паралельно з реконструкцією основного виробництва, допоміжних цехів, проводилося й оновлення інфраструктури підприємства: комунікацій, транспорту, під’їзних шляхів, складських приміщень. Завдяки фірмі “Кнауф” підприємство отримало найсучасніші інноваційні проекти, покращилися умови праці робітників.

Вже у лютому 1999 року було випущено першу продукцію – плити гіпсокартонні КНАУФ, а черговий етап модернізації в 2002 році дозволив збільшити потужність підприємства майже в три рази, що дало змогу забезпечити потреби України у високоякісному гіпсокартоні місцевого виробництва. Завдяки використанню досконалого і значно дешевшого вітчизняного гіпсокартону вирішення найскладніших архітектурних завдань в Україні стало доступним і можливим.

Нині на ТОВ “Кнауф Гіпс Київ” з високоякісної сировини та матеріалів налагоджено випуск звичайних гіпсокартонних плит (ГКП), вологостійких плит (ГКПВ), а також з підвищеним опором вогневії дії (ГКПО), що являють собою гіпсову серцевину, обклеєну з обох боків спеціальним картоном, який надає необхідної міцності й рівності поверхні.

Сьогодні гіпсокартонні плити КНАУФ – один з найбільш популярних матеріалів для внутрішнього оздоблення приміщень. Його використовують для облицювання стін, зведення внутрішніх перегородок, облаштування підшивних та підвісних стель різноманітних конфігурацій. Міцні та пружні гіпсокартонні плити в руках досвідченого майстра стають пластичними і приймають любі задані форми, втілюючи найсміливіші задуми дизайнерів та архітекторів для виготовлення елементів декору – колон, арок, куполів тощо. При цьому поверхня гіпсокартонних стін і стель піддається будь-якій обробці (від гладкої до рельєфної, фактурної) та кольоровому пофарбуванню.

Робота на підприємстві щодо підвищення якості продукції дозволила встановити відповідність не лише українським, але й німецьким стандартам DIN, підтвердивши європейський рівень технології та готових виробів.

Стабільність показників якості гіпсокартонних плит забезпечується сертифікованою системою управління якістю у відповідності з вимогами міжнародного стандарту ISO 9001:2000.

У 2004 році ТОВ “Кнауф Гіпс Київ” стало лауреатом Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – “100 кращих товарів України”.

У 2005 році продукцію підприємства відзначено дипломом “Київська якість”.

Розвиток українського будівельного комплексу і ринку будматеріалів стало спонукальним моментом для будівництва фірмою “Кнауф” другого в Україні підприємства. Інвестиційний проект передбачає створення нового сучасного виробництва сухих будівельних сумішей і гіпсокартонних плит КНАУФ.

У 2003 році фірма придбала завод “Деконський гіпс” (м. Соледар, Донецька область), що має ліцензії на видобуток гіпсового каменю в декількох родовищах (Нирківське, Покровське, Михайлівське). Площа забудови нового підприємства складе близько 20 тис. м2.

7 квітня 2005 року на території підприємства відбулася закладка першого каменю в фундамент заводу. В цей час “Деконський гіпс” є 100-процентним дочірнім підприємством фірми КНАУФ і реорганізований у TOB “Кнауф Гіпс Донбас”.

За період 2002-2004 років на підприємстві створено гірничодобувний комплекс, здатний забезпечити високоякісним гіпсовим каменем підприємства Києва та Соледара, а також цементні заводи України.

Завдяки кардинальній реконструкції і модернізації обладнання, оновленій інфраструктурі, за підтримки технічного персоналу ТОВ “Кнауф Гіпс Київ” тут налагоджено випуск гіпсового в’яжучого такої якості, яка необхідна для виготовлення гіпсокартонних плит.

На початку 2004 року нове підприємство дозволило значно розширити виробництво базового асортименту сухих сумішей КНАУФ – «Ротбанд», «Гольдбанд» і «Перлфікс», а також вирівнюючої штукатурної суміші «НР-Старт».

На підприємстві знаходиться єдиний завод з виробництва альфа-гіпсу, що належить фірмі «Кнауф» у республіках колишнього Радянського Союзу. Він постійно модернізується без зупинки виробництва. Завдання полягає в тім, щоб поліпшити якість формувального гіпсу, що випускається на підприємстві, підготувати в перспективі умови для виробництва в Україні більш рентабельних продуктів і одночасно зберегти ноу-хау виробництва високоміцних сортів гіпсу. На завершальній фазі знаходиться введення у виробництво таких продуктів на базі альфа-гіпсу як вирівнююча шпаклівка, наливні підлоги тощо.

У вересні 2006 року на TOB “Кнауф Гіпс Донбас” відбувся пуск лінії з виробництва гіпсокартонних плит (ГКП, ГКПВ, ГКПО) потужністю 40 млн. м2.

Виробництво КНАУФ тісно пов’язане з наукою, найновішими відкриттями вчених у цій галузі. У центральній лабораторії фірми працює чимало провідних учених, докторів наук, завдяки повсякденній роботі яких підприємства фірми, зокрема і українські, не відстають від часу, а той випереджають своїх конкурентів. Технічне вдосконалення підприємств, їх модернізація – не тимчасова акція, а постійний процес, який потребує відповідних капіталовкладень.

Однією з особливостей маркетингової політики німецької фірми "КНАУФ" з перших років роботи на будівельному ринку є прагнення максимально повно задовольнити споживача при постачанні оздоблювальних будівельних матеріалів. Сприяти розвитку будівельної галузі в цілому, що включає в себе технічні консультації, сертифікацію продукції, навчання, співробітництво з державними установами, учбовими закладами. На цьому ґрунтується як виробнича концепція, так і політика продажу продукції. Саме тому вітчизняним будівельникам пропонуються комплектні системи.

На першому етапі розвитку бізнесу "КНАУФ" багато елементів комплектних систем імпортувалися, що стало стимулом для розширення асортименту продукції, що випускається.

Маркетингові структури в Україні здійснюють реалізацію продуцкціі КНАУФ, а саме - усі компоненти для стель, стін, підлог: від Кнауф-плит, Аквапанелей, штукатурних систем, шпаклівок, клею, декоративних штукатурок для внутрішнього та зовнішнього оздоблення, систем утеплення та декоративного оздоблення фасадів, наливних підлог до різноманітного інструменту та будівельної хімії й штукатурних станцій PFT.

На початку 1996 року на українському ринку у м. Києві фірмою було створено дочірнє підприємство ДФ “Кнауф Маркетинг”. Основним завданням якого було не лише продавати продукти КНАУФ, а формувати і розвивати ринок будівельних матеріалів для “сухого” будівництва.

На теперішній час в Україні активно працюють ще дві маркетингові структури ДП “Кнауф Маркетинг Донбас” та ДП “Кнауф Маркетинг Івано-Франківськ”.

Основа “сухих” методів будівництва – не тільки певна технологія виробництва матеріалів, а й відповідна технологія їх застосування. Висока якість матеріалів має підкріплюватися правильним, грамотним їх використанням.

Саме з цією метою на базі ТОВ “Кнауф Гіпс Київ” в 1999 році був відкритий учбовий центр, де здійснюється підготовка кваліфікованих працівників–будівельників, механіків для реалізації сучасних технологій “сухого” будівництва, а також інженерів, архітекторів і дизайнерів, що оволодівають навичками проектування та конструювання сучасних комплектних систем.

При будівництві центру максимально використовувались матеріали, конструкції і технології КНАУФ, що за задумом повинно являтися одним з практичних посібників у навчальному процесі.

Наступний центр був створений фірмою у 2002 році на базі Донбаської національної академії будівництва й архітектури (ДонНАБА). Це єдиний центр в структурі фірми “Кнауф”, створений при вищому навчальному закладі. Головною особливістю центру є те, що всі ремонтно-будівельні роботи виконуються студентами академії за спеціальністю монтажник гіпсокартонних систем. Це мало вагоме значення у ставленні їх як фахівців-будівельників.

В учбових центрах створена найкраща матеріальна база, проводяться виїзді семінари, освоєні і впроваджені навчальні курси за спеціально розробленими програмами:

 • Комплектні системи сухого будівництва фірми КНАУФ.
 • Виготовлення і монтаж гіпсокартонних конструкцій криволінійної форми.
 • Штукатурні системи фірми КНАУФ для ручного нанесення.
 • Технологія механізованого нанесення гіпсових штукатурок фірми КНАУФ.

  Учбовий процес включає в себе як теоретичні, так і практичні заняття, на яких можна отримати кваліфіковану підготовку щодо будівництва та обробки за допомогою матеріалів КНАУФ. В теоретичній частині увага приділяється характеристикам матеріалів і конструкцій, їх споживним властивостям. Практична частина дає можливість під керівництвом майстрів опанувати навички самостійної роботи в умовах максимально наближених до реального будівництва та отримати відповідний сертифікат.


  Стратегічний принцип КНАУФ на українському ринку – ставка виключно на місцевий персонал. На всіх ділянках, від виробництва до споживання, повинні бути кваліфіковані фахівці. Це одна з причин, з якої КНАУФ співпрацює не тільки з вищими, але й середніми спеціальними учбовими закладами. У двох вищих навчальних закладах - Київський національний університет будівництва та архітектури (КНУБА) та ДонНАБА запроваджено факультативний курс лекцій з сухого будівництва, проводяться інші освітні та наукові заходи.

  Розуміючи актуальність та потребу підготовки кваліфікованих фахівців та робітників, здатних свідомо працювати з новими композиційними матеріалами, за рекомендацією та при безпосередній участі Міністерства освіти та науки України, у 2005 році вийшов новий підручник “Сучасні композиційні будівельно-оздоблювальні матеріали” (автори Захарченко П.В., Долгий Е.М., Галаган Ю.О., Гавриш О.М., Гулін Д.В., Старченко О.Ю.). На його основі ВНЗ будівельного профілю буде розроблений курс лекцій, призначений для студентів будівельно-технологічних, матеріалознавчих та товарознавчих спеціальностей вищих учбових закладів відповідного профілю. Також підручник може бути використаний як навчальний посібник для спеціалістів-будівельників, працівників проектно-технологічних закладів і при підготовці висококваліфікованих робітників-монтажників систем сухого будівництва та оздоблювальників.

  З 2005 року у 12 професійно-технічних училищах запроваджена нова робітнича професія “Монтажник гіпсокартонних конструкцій” та видано підручник “Комплектні системи сухого будівництва” (автори Старченко О.Ю., Гулін Д.В.), призначений для підготовки учнів, слухачів ПТУ будівельного профілю всіх атестаційних рівнів за професіями: штукатур, лицювальник-плиточник, маляр, столяр, монтажник гіпсокартонних конструкцій .

  Таким чином, фірма вкладає інвестиції не тільки у виробництво, а й у майбутнє української будівельної індустрії. Нове покоління будівельників, разом з азами професії пізнають провідні європейські технології будівництва й підносимуть культуру вітчизняної галузі вже на будівельних майданчиках.

  "КНАУФ" розширює можливості

  Останнім часом в економіці країни зміцнюються стабілізаційні процеси, що відображається на структурі будівництва. Більше стали будувати нового комерційного житла підвищеної комфортності, підвищені вимоги ставляться до якості житла масової забудови, збільшився обсяг оздоблювальних робіт в офісних та адміністративних будівлях. Це дозволяє прогнозувати збільшення обсягу будівельних робіт, а також підвищення вимог до технологічності застосування матеріалів.

  На перший план починають виходити терміни введення об'єктів в експлуатацію, а це означає, що можна впевнено прогнозувати збільшення застосування систем сухого будівництва "КНАУФ" і впровадження механізації в традиційні способи виконання штукатурних робіт.

  Відповідаючи на прогнозовані потреби ринку в різкому збільшенні обсягу внутрішніх штукатурних робіт з підвищенням їхньої якості, "КНАУФ" розширює технологію застосування сухих сумішей, включивши в неї нові компоненти - гіпсові машинні штукатурки, цементні машинні штукатурки та штукатурні станції КНАУФ ПФТ.

  Жоден з елементів не є науковим відкриттям або новим словом у техніці. У Німеччині оштукатурювання таким методом відомо давно, однак на вітчизняному ринку його застосування стало перспективним порівняно недавно.

  Штукатурна суміш КНАУФ МР 75 на основі гіпсового в'яжучого була спеціально розроблена фахівцями фірми "КНАУФ" для використання в штукатурних агрегатах КНАУФ ПФТ. Нині ТОВ "Кнауф Гіпс Донбас" освоює виробництво машинної колекції сумішей на основі гіпсового в'яжучого.

  Приготування розчину й нанесення його на оброблювані поверхні - найбільш трудомісткі операції процесу обробки мокрим способом, особливо при великих обсягах робіт. Кількість суміші, замішеної й нанесеної на оброблювану поверхню вручну, об'єктивно обмежується фізичними можливостями робітника-штукатура. Від цього залежить не тільки продуктивність робіт, а і їхня якість. Застосування розчинозмішувальних станцій дозволило виключити найважчі операції та збільшити продуктивність у 4-6 разів.

  Найстаршим виробником штукатурних агрегатів є німецька фірма PFT. Сьогодні фірма випускає штукатурні станції різної продуктивності: PFT G4, PFT G5, PFT RITMO та ін.

  У них здійснюється безперервне змішування сухої суміші з водою, перетворюючи їх у розчин потрібної консистенції. Завантаження станції сухою сумішшю може здійснюватися вручну з мішків або з контейнерів.

  Малі габарити всіх моделей агрегатів дозволяють вільно використовувати їх у будь-яких приміщеннях. Вони конструктивно складаються з модулів, тому один-два робітники можуть легко здійснювати монтаж, навантаження й переміщення агрегата. Крім цього, більшість модулів агрегатів різних моделей взаємозамінні й сумісні.

  Всі агрегати PFT багатофункціональні. Їх застосовують для штукатурних і шпаклювальних робіт, улаштування цементних стяжок і наливних підлог, подачі кладочного розчину та ін. Зменшення чисельності робітників, зайнятих в оздоблювальних роботах, у 2,5-4 рази та економія сухої суміші дозволяє знизити собівартість 1 м2 оздоблювальних робіт в 1,1-1,3 раза.

  Таким чином, "КНАУФ" традиційно пропонує вітчизняним будівельникам не просто нові продукти власного виробництва, а й устаткування для їх переробки.

add company