Главный списокДеревообработка, заготовка

З чого складається ціна кухні на замовленняКупівля меблів на замовлення є популярною – адже замовник може не просто "підігнати" меблі під нестандартні розміри квартири, але і формує її вид, розмір і ціну. Уже при плануванні своєї майбутньої кухні є на чому заощадити – це і матеріал, і фурнітура і різномасті сучасні кухонні атрибути. Ми вирішили разом з фахівцями підрахувати, на чому росте ціна "замовленої" кухні.

"Обличчя" кожної кухні – фасад. Найпрактичніший і дешевий матеріал кухонного фасаду – МДФ, схожий на "дошку" із щільного пресованого паперу. МДФ фарбують або обшивають пластиком. Пофарбований МДФ, як правило, коштує в 1,5 рази дорожче, ніж МДФ "у пластику", тобто біля $100 за м2. Він виглядає "бангатше", але якщо від якихось дверцят відколеться шматочок фарби, підігнати потім тон буде дуже непросто.

Пластик зручний у використанні – подряпин не видно, мити можна будь-яким миючим засобом. Головне, щоб пластикова плівка була добре приклеєна, без фляків і незрозумілих рельєфів. Ціна – від 250 грн за м2, у моді матові пластикові стільниці, на яких не видно подряпин і дошка не сковзається.

– Фасад з натурального дерева обійдеться в 2 рази дорожче. – розповіла директор студії меблів "Madiz" Олександра Зарубіна. – Найдорожче і тверде дерево – акація, біля $165 за м2. Одна з "дешевих" – вільха – $160. Кухонні фасади роблять також з дуба, черешні або бука. За дерев'яною кухнею складніше доглядати – треба полірувати, а кухонні тертки протипоказані.

Прості прямі фасади – дешевші за інші. Найдорожчі – так звані "радіусні" (круглі) фасади з дерева – коштують 260–310 грн за м2.

Кухонна стільниця виготовляється не з МДФ, а вже з більш твердої ДСП і покривається або тим же пластиком, або штучним каменем. За задоволення споглядати штучний мармур на стільниці прийдеться викласти від $270 за м2.

Чим більше шухляд – тим дорожче

Внутрішній кістяк кухні – теж із ДСП. Простих дверей-полиць сучасним господаркам явно не досить. Приміром, звичайні кухонні шухляди сьогодні роблять з металу, і коштує такий метабокс 35–40 грн. Але якщо в шухлядки з'явиться функція "самовтягування" – щоб закрити його, вам досить буде м'яко підштовхнути шухляду, і він сам "утягнеться" назад – він уже буде називатися "тандем", і обійдеться в 250 грн. А фірмовий тандем "Blum" – усі $100.

Вузькі високі шухляди з багатоярусними поличками з нержавійки називаються "карго". Їх звичайно ставлять біля плити або духовки – щоб зберігати там приправи, соняшникову олію або миючі засоби. Коштує однин карго 170–220 грн, у залежності від кількості і ширини ярусів. Якщо карго "самозатягується" – його ціна виросте до 600 грн.

Двохярусна сушка для посуду з нержавійки обійдеться в 120 грн.

Барная стійка – ще плюс $100

Дверна петля теж позначиться на ціні. Якщо вона, подібно тандемові, сама "утягує" дверцята при найменшому поштовху, то вартість її підвищується з 3-5 до 8 грн, а фірмові петлі потягнуть і всі 20 грн за штуку. Петлі- "крокодили", що відкривають дверцята       шафок навстіж – від 10 грн.

Каталоги дверних ручок розмірами нагадують древні фоліанти. Отут можна знайти й алюмінієві ручки в стилі хай-тек (від 10 грн), і ручки "під старовину", дизайнерські, у виді ложок-вилочок або витягнутого худого негреняти (від 25 до 109грн).

Модна нині барна стійка не дуже дорога – труба з нержавійки висотою 3 м коштує близько 150 грн. Якщо до неї підтягти тільки стільницю – ціна кухні виросте на 200–400 грн. Набагато дорожче обійдеться спорудження функціональних шафок у стійці, а також бокалотримачів та інших барних пристосувань.

Регульовані кухонні ніжки допомагають виставити загальний рівень кухні, але можуть також стати і предметом інтер'єру. Останнім часом їх стало модно відкривати, а не ховати за цоколем, і ціна кожної дизайнерської "ноги" підросла – від 30 грн за штуку.

... І кухонні вітражі

Лампочки в кухні використовуються не тільки з метою зручності – наприклад, над мийкою, але і для краси. Цілі кухонні кути із сервізами і склом підсвітлюють вбудованими лампочками (від 15 грн)

– Хоча скляні полки коштують стільки ж, скільки і полки з ДСП, але ціна виросте, якщо прикрасити їхній псевдовітражем, – розповіла Олександра. – Це тоненька плівка з малюнком, що не боїться миючих засобів і прослужить 7–10 років. У залежності від колірної гами "вітражі" потягнуть від 100 до 1500 грн за м2. Можна зробити і "кришталевий" барельєф – 50 грн за "кришталик".

В цілому, вибравши недорогий пластиковий фасад, заощадивши на дорогій фурнітурі і кількості шухлядок, кухню можна придбати за 5–6 тис. грн. Не варто забувати також про плату за виміри кухні – від 80 грн.

add company