Главный списокЭлектрооборудование

Стабілізатори напругиДля чого потрібен стабілізатор напруги?

В наш час дуже поширеними явищами є перепади та провали напруги в електромережі. В таких умовах кращий випадок – це коли наприклад пральна машина імпортного виробництва не працюватиме при напрузі 180 В. Найгірший – це можливий вихід з ладу двигуна кондиціонера чи електроніки дорогого опалювального котла.

Причин зниження напруги в мережі безліч: трансформаторна підстанція знаходиться далеко, підключення до електромережі потужних споживачів, стара електропроводка тощо. Підвищення напруги вище 240 В – ситуація не настільки часта, але дуже небезпечна для всіх електроприладів без винятку. Візуальна ознака поганої якості електроенергії – миготіння або часте перегоряння освітлювальних ламп.

Для захисту електроприладів необхідно застосовувати стабілізатори напруги. Вони можуть забезпечити вихідну напругу 220 В ± 3-7%, а діапазон вхідної напруги є широким – 140-250 В. Якщо ж напруга на вході вийшла за межі цього діапазону, то автоматично спрацьовує захист. ККД стабілізаторів є високим і складає 95-98%.

Як підібрати стабілізатор напруги?

Для того щоб підібрати стабілізатор, необхідно розрахувати максимальну споживану потужність приладами, які до нього планується підключити. Слід зауважити, що в електроприладів з асинхронними двигунами (компресори, помпи, кондиціонери та ін.) є високі пускові струми. Тобто в момент запуску двигуна споживана потужність буде в 2,5-3 рази вища від номінальної.

У житловому будинку можна застосовувати як один загальний стабілізатор великої потужності (7-14 кВт), так і підключати кожен прилад стабілізатора меншої потужності. Для телевізора, опалювального котла достатньо стабілізатора потужності 350 Вт; для кондиціонера – 2100 Вт.

add company